Zdravý spánok novorodencov

Zdravý spánok novorodencov

Novorodenci ešte nemajú zmysel pre deň a noc. Spávajú nepretržite a pretože ich drobné žalúdky nedržia dostatok materského mlieka alebo doplnkovej výživy,  často sa prebúdzajú k jedlu - bez ohľadu na to, či je deň, alebo noc.

Ako dlho bude môj novorodenec spať?


Novorodenci by mali mať možnosť spať 14 až 17 hodín. Niektorí novorodenci môžu spať až 18 až 19 hodín denne.

Novorodenci sa prebúdzajú po niekoľkých hodinách, aby sa mohli najesť. Kŕmiť deti je potrebné asi 8 až 12 krát denne. Deti, ktoré sa kŕmia fľašou, majú tendenciu kŕmiť sa menej často, asi každé 3 až 4 hodiny.

Novorodenci, ktorí spia na dlhšie, by mali byť prebudení na kŕmenie. Prebudiť svoje dieťa by ste mali každé  3 až 4 hodiny, aby sa dosiahol  dobrý prírastok hmotnosti, najmä počas prvých pár týždňov. Potom je dobré nechať vaše dieťa spať dlhšie v noci.

Ako by mali malé deti spať?


Počas prvých týždňov života dieťaťa sa niektorí rodičia rozhodnú zdieľať svoju posteľ s novorodencom. To umožňuje mať  dieťa v blízkosti a pomáhať pri kŕmení, upokojovaní a monitorovaní.

Aké sú odporúčania pre bezpečný a zdravý spánok dieťaťa.


·         Zabráňte prehriatu. Kvalitné zavinovačky pomôžu uchovávať optimálnu teplotu.

·         Hniezdočka pre bábätka sú bezpečným ostrovom vášho novorodenca. Hniezdočko pre novorodenca je vynikajúcou voľbou, ktorú by mal mať každý rodič.

Aby ste pomohli kvalitnému spánku novorodenca, nakupujte len bezpečné produkty pre deti. Nákup v špecializovanom detskom obchode sa oplatí. Okrem poradenstva, si môžete kúpiť overené produkty pre vaše dieťa.

Internetový obchod kuplacnejsie.sk ponúka možnosť na jednom mieste nakúpiť všetko potrebné pre zdravý spánok a zdravý vývin vášho novorodenca.