Nie je osuška ako osuška. Vyberte si tú najlepšiu

Nie je osuška ako osuška. Vyberte si tú najlepšiu

Súčasťou kúpeľne okrem vybavenia, nábytku a doplnkov tvorí i bytový textil. Práve sem radíme i osušky a uteráky. Na začiatok je dôležité si ujasniť, že osuška a uterák nie je jedno a to isté. Základným rozdielom sú rozmery. Všetko, čo je menšie ako 70x120 cm sa dá považovať za uterák. Uterák je na ruky, osuška na telo. A teraz, ako si vybrať kvalitnú osušku?


Staré osušky z nekvalitných materiálov, ktoré po pár praniach stratili mäkkosť a úplne vytuhli, tie už z módy vyšli dávno. Aj dnes ale natrafíte na výrobky, ktoré príliš veľkou kvalitou neoplývajú. Po každom kúpaní je pritom osuška prvá vec, ktorá sa dotýka ľudského tela. O to viac by ste si mali dávať pozor, ak kupujete detské osušky. Veď je to práve osuška, ktorá prichádza do kontaktu s vašou pokožkou bezprostredne po sprche či horúcej vani.


Bavlna a jedine bavlna


Materiál, z ktorého je osuška vyrobená zohráva veľmi dôležitú úlohu. Bavlna je nielen v prípade detských osušiek voľbou číslo jedna. Kvalitná egyptská bavlna je skutočnou vládkyňou medzi materiálmi. Hebkosť a odolnosť je zaručená. 100 % bavlna je teda veľmi dôležitým parametrom. Dobrou kombináciou sú taktiež aj vlákna bavlny a bambusu.


Savosť a pranie osušky


Ďalším dôvodom, prečo je bavlna tak vďačným materiálom je fakt, že bavlna má okrem hebkej štruktúry i skvelú savosť. Dobre absorbuje vlhkosť a udržuje si svoj tvar. Dôležité je to i pri praní osušiek. Kvalitnú bavlnu sa odporúča prať pri 40 °C a bez pridania aviváže. Prečo aviváž nie? Aviváž síce bavlnu zmäkčuje, no znižuje savosť vlákien a to môže ovplyvniť aj tvarovú stálosť.

Osuška pre deti


Pri výbere osušiek do kúpeľne sa niekto riadi vlastným vkusom a preferenciami, no a niekto sa pre zmenu riadi štýlom, ktorého sa držal pri zariaďovaní kúpeľne. Teda uvažujete, že uterák zladíte s farebným tónom kachličiek alebo vytvoríte farebný kontrast.
Deti? Tým ide iba o to, aby ich osušky boli stelesnením toho, čo majú radi. Detské osušky so superhrdinami, autami motívmi rozprávok alebo filmov či osušky s motívom futbalových klubov. Rozprávkové detské osušky sú proste hit. Jednoducho všetko to, čo vaše deti milujú sa deje vo svete fantázie. O výber, ale núdzu mať nebudete.