Detské šiltovky a klobúky na leto sú nevyhnutným doplnkom

Detské šiltovky a klobúky na leto sú nevyhnutným doplnkom

Horúce počasie náš všetkých ťahá von za slnečnými lúčmi do prírody alebo k vode. Rodiny s deťmi trávia veľa času práve pri jazerách, vodných nádržiach, na kúpaliskách alebo vycestujú za hranice k moru. Viac slnka však znamená, že sme viac vystavovaní škodlivému UV slnečnému žiareniu. Rovnako tak mu čelia i vaše ratolesti. Pokrievka hlavy v podobe detskej šiltovky alebo klobúka by teda mala byť jasnou voľbou.

Pobyt na slnku

Deti sú niekedy nezastaviteľné a v blízkosti vody či vo vode dokážu tráviť celé hodiny. Pobyt na slnku však treba vedieť korigovať. Šiltovky pre chlapcov a krásne klobúky pre dievčatá síce môžu zabrániť úpalu, no rozhodne dlhý pobyt na slnku nemusí dieťaťu urobiť dobre. Tieň je v takomto prípade skutočne najlepším riešením. Ak sa dieťa hrá na priamom slnku, čas by nemal prekročiť viac ako hodinu.

Riziko úpalu a spálenie

Práve spomínaný úpal je najväčším rizikom, ktorý dieťaťu hrozí. Dieťa často nedokáže rozlíšiť, kedy už je slniečka dosť, a preto musí zakročiť rodič. Bolesť hlavy, nevoľnosť až zvracanie veru nestojí za to. Okrem iného v horúcom počasí a na priamom slnku je potrebné chrániť i detskú pokožku. Opaľovací krém zabráni spáleniu sa detskej pokožky, ktorá je veľmi citlivá a takisto ho ochráni pred škodlivým UV žiarením.

Okuliare, šiltovka či klobúk

A nie je to len o imidži. Detské šiltovky pre chlapcov alebo dievčatá fungujú ako praktický doplnok. Slnko nepáli priamo na hlavu dieťaťa a zároveň šilt bráni priamemu slnku prenikať do očí. Rovnako tak fungujú i detské klobúky, ktoré takisto plnia svoju funkciu.

Slnečné okuliare pre vaše dieťa? Zdá sa vám to ako nezmysel? Detské slnečné okuliare sú opäť nielen imidžovým doplnkom, ale takisto praktickým pomocníkom. Slnečné okuliare pre deti by mali mať hrubší rám, aby nepadali deťom z uší a držali na nose. Oční lekári odporúčajú pre deti, samozrejme, okuliare s UV filtrom. A to aj pre deti mladšie ako tri roky.