Suché bazény ako druh zábavy pre deti?

Suché bazény ako druh zábavy pre deti?

Keď sa povie suchý bazén, každý si zrejme predstaví klasický bazén, no prázdny bez vody. A k čomu by vám taký bazén bol? Pravda, zrejme by neposlúžil k ničomu, no reč je o inom druhu bazéna. Suchý bazén pre deti v tejto podobe je perfektným zdrojom zábavy a vaše dieťa v ňom dokáže stráviť dlhý čas plný radosti. Podotýkame, stále bez vody.

K čomu by vám bol suchý bazén bez vody? No plávať v ňom tradičným spôsobom vaše dieťa zrejme nebude. Takže o topenie sa báť nemusíte. Tento suchý bazén slúži predovšetkým ako druh zábavného programu, ale verte či nie, pomáha rozvíjať pohybový aparát a prispieva tak k lepšej mobilite. A na akom princípe teda takýto bazén funguje? Ako vyzerá?

Ponorte ich do zábavy

Suchý bazén je výrobkom, ktorý býva z pravidla vyrobený z peny a potiahnutý mäkkým materiálom, nazývaný velur. Vyplnený býva plastovými alebo penovými guľôčkami. Tie môžu byť rôznej veľkosti alebo farby.

Takýto bazén sa naplní guľôčkami a následne je pripravený na akciu. Deti sa môžu v bazéne ponárať, skrývať alebo hrať s farebnými guľôčkami. Dôležité sú aj rozmery. Takéto bazény môžu byť väčšie či menšie, no podstatné je, aby boli certifikované, keďže musí ísť o netoxické plasty a materiály. Takýmto certifikovaným výrobcom je napríklad Welox®.

Skvelá alternatíva

Suchý bazén je naozaj skvelou alternatívou. Aj napriek slovíčku „bazén“ nemožno o nejakej podobnosti s klasickým bazénom naplneným vodou hovoriť, no zábavy si dieťa užije rovnako, avšak v bezpečí.

Zároveň je suchý bazén alternatívou pre detské kútiky, kde sa takéto bazény často nachádzajú. Hoci tú tam často v kombinácii so šmykľavkami a sú väčších rozmerov. Aspoň čiastočný zážitok môžete vašim ratolestiam sprostredkovať aj touto cestou.