Detské peračníky sú povinnou výbavou školskej tašky

Detské peračníky sú povinnou výbavou školskej tašky

Pri slovnom spojení, školské potreby, rodičom behajú po tele zimomriavky - peňaženka zaplače a v hlave si premietajú, čo všetko tie dnešné deti v rámci nevyhnutnej výbavy do školy potrebujú. Medzi takéto školské potreby, nepochybne, patrí aj peračník. Výber správneho peračníka netreba určite podceňovať.

Ponuka je dnes viac ako bohatá a je skutočne z čoho vyberať. A reč nie je iba o farbe, obrázkoch na peračníku, ale o samotnom type peračníka. Takisto je potrebné zvažovať, čo bude výbavou samotného peračníka.

Okrúhle peračníky

Ide o pomerne obľúbenú skupinu peračníkov, ktorá sa vyznačuje svojou jednoduchosťou a praktickosťou. Okrúhle peračníky nedisponuj s pravidla žiadnou deliacou priečkou a priestor nie je oddelený komorami. Určený je na voľné uloženie písacích potrieb (ceruzky, perá, fixky...). Šetria takisto miesto. Nevýhodou môže byť práve menšia organizácia písacích potrieb. 

Triple peračníky

Veľmi praktické a nápadité riešenie peračníka. Ponúka dostatok priestoru a zároveň umožňuje skvelý spôsob pre organizáciu písacích potrieb. Ideálny je pre menšie deti i starších študentov. Triple peračník je zložený z troch komôr, pričom vstup dnu je zabezpečený vďaka spoločnému zipsovému zapínaniu.

Jednokomorové peračníky

Pomerne bežným typom peračníkov sú jednokomorové peračníky. Z vnútra môžu byť vybavené úchytmi pre dôležité písacie potreby. Inak sú však veľmi skladné a jednoduché. Jednokomorové peračníky sú vhodnou voľbou pre menších i väčších študentov. Ideálne sú však pre študentov, ktorí so sebou nenosia veľké množstvo písacích potrieb. 

V takom prípade vám odporúčame siahnuť po väčšom peračníku. Ideálne sú dvojkomorové peračníky, ktoré nie sú príliš veľké a zároveň sú prispôsobené pre väčšie množstvo písacích potrieb.

Holografický peračník

Zaujímavou voľbou, ktorá zaujme predovšetkým svojim dizajnom je holografický peračník. Ten je špecifický svojim efektom. Zvyčajne ide o menšie peračníky. S pravidla majú valcový tvar a disponujú jednou komorou pre najdôležitejšie písacie potreby.