Detské pohovky

Detské pohovky

Máte doma malé dieťa? To znamená, že ste preň pravdepodobne upravili celú svoju domácnosť. V kuchyni sa nachádza detská stolička, v spálni postieľka a v obývačke nejaký ten detský kútik. Upravili ste však aj jednu z najdôležitejších miestností pre vaše dieťa, detskú izbu? 

Detská izba je miestnosť, v ktorej dieťa strávi veľa času, keď je malé. Malo by mať preto miesto, kde bude sedieť alebo ležať. Túto funkciu veľmi dobre spĺňajú detské pohovky. Tie poskytujú okrem sedenia často aj miesto na ležanie. Tento typ pohovky je však vhodný nielen do detskej izby, ale taktiež do spálne alebo obývačky. 

Ako vybrať tú správnu? 

Výber detskej pohovky môže byť pomerne ťažký. Na trhu ich nájdete naozaj veľké množstvo. Preto sa zamerajte na hlavné parametre a to: 

Vek, pre ktorý je pohovka vhodná, 

Rozmery, 

Materiál,

Dizajn. 

Vek dieťaťa 

Na to, aby si pohovka splnila svoj účel, musí byť pre dieťa ako stvorená. Preto ju vyberajte podľa veku dieťaťa. Pre menšie dieťa bude lepšia iná pohovka, ako pre dieťa, ktoré má napríklad viac ako 6 rokov. 

Rozmery a materiál

Rozmery sú často prispôsobené práve podľa vekovej kategórie. Je však dobré sledovať ich. Materiál vyberajte podľa toho, či bude pre dieťa príjemný. Dôležitý je však aj kvôli kvalite. Čím lepší materiál, tým dlhšie vám a vášmu dieťaťu vydrží. 

Dizajn

No a koniec koncov dizajn. Ten by sa mal dieťaťu páčiť a taktiež by mal sedieť s celým dizajnom izby. Netreba sa však báť ani zaujímavých vzorov. Veľmi peknou a zaujímavou detskou pohovkou je napríklad zeleno-sivá pohovka Welox Maxx. Tá dokonca po rozložení poskytuje aj lôžko na spanie. 

Záver

Detská sedačka poskytuje pre dieťa dostatok miesta na sedenie či ležanie. Niektoré typy disponujú aj možnosťou rozloženia, vďaka čomu sú skvelým variantom do detských izieb. Vyskúšajte jednu z nich aj vy a uvidíte, že budete spokojní.